Tenisu dva seta

Marin Čilić izborio finale ATP turnira u Moskvi, tamo ga čeka domaći tenisač Aslan Karacev

23. listopada 2021. - 19:49

Hrvatski tenisač Marin Čilić u finalu ATP turnira u Moskvi igrat će protiv Rusa Aslana Karaceva.

Čilić je u polufinalu svladao Litvanca Ričardasa Berankisa sa 6-3, 6-4 nakon sat i 33 minuta igre, dok je porom Karacev nadigrao sunarodnjaka Karena Hačanova sa 7-6 (7), 6-1. Hačanov je u prvom setu imao četiri set-lopte, a nakon što ih nije iskoristio u drugom se setu "raspao".

Za Čilića je ovo drugi ulazak u finale u ovoj godini, u lipnju je osvojio Stuttgart. Bio je to 19. osvojeni naslov u karijeri 33-godišnjeg Međugorca, a u nedjelju će u Moskvi pokušati stići do jubilarnog 20. i to u svom 34. finalu. Dva od dosadašnjih 19 naslova Čilić je osvojio upravo u Moskvi gdje je bio pobjednik 2014. i 2015. godine.

Njegov suparnik u finalu, 28-godišnji Karacev uživa u daleko na...

27. travanj 2024 21:55