Tenisgrand slam

Jurak i Klepač zaustavljene u osmini finala US Opena, bolje su bile mlade Amerikanke

7. rujna 2021. - 07:01

U osmini finala turnira parova US Opena zaustavljene su hrvatska tenisačica Darija Jurak i Slovenka Andreja Klepač.

Bolje su od njih bile mlade Amerikanke, 17-godišnja Coco Gauff i 19-godišnja Catherine McNally sa 6-4, 6-4.

U oba seta hrvatsko-slovenska kombinacija je po dva puta gubila servis gemove, s tim da su Amerikanke bile stopostotne kada je iskorištenost tih situacija u pitanju.

Šansa se za Jurak i Klepač otvarala u drugom setu, u kojem su iskoristile samo jednu od pet break-prilika. U drugom setu Hrvatica i Slovenka su zaostajale 2-5, ali su dogurale do 4-5 te su servirale za produženje neizvjesnosti.

No, tada su po posljednji, četvrti put, izgubile vlastiti servis u meču što ih je odvelo u poraz i ispadanje s US Opena.

19. travanj 2024 17:11