TenisTeniske paralele

Dvostruki osvajači Roland Garrosa izborili i finale Wimbledona: Dodig i Chan u lovu na naslov pobjednika mješovitih parova

12. srpnja 2019. - 22:09
2019-06-17T132012Z_297477654_RC1AB7E6AC50_RTRMADP_3_TENNIS-LONDON.JPG

Hrvatski tenisač Ivan Dodig i tajvanska tenisačica Latisha Chan izborili su plasman u finale mješovitih parova u Wimbledonu nakon što su u polufinalu pobijedili Nizozemca Wesleyja Koolhofa i Čehinju Kvetu Peschke sa 7-5, 6-4.

Ključni trenutak prvog seta bio je jedanaesti gem u kojem su Dodig i Chan iskoristili drugu break loptu i poveli 6-5,  potom osvojili gem za 7-5 i 1-0 u setovima.

U drugom setu bilo je nekoliko obrata, a prvi su do breaka stigli Dodig i Chan u trećem gemu. Međutim već u idućoj igri nizozemsko - češka kombinacija je izjednačila na 2-2. U sedmom gemu hrvatsko-tajvanski par je načinio novi break, a ovoga puta su prednost obranili do kraja i nakon 42 minuta igre dobili su drugi set sa 6-4, a time i meč.

Dvostruki osvajači Roland Garrosa će u finalu igrati p...

20. travanj 2024 00:02