Davis Cup: Hrvatska gubi od Velike Britanije, Češka prvi finalist

14. rujna 2013. - 19:11
Nakon drugog dana kvalifikacijskog susreta za Svjetsku skupinu Davis Cupa Velika Britanija vodi protiv Hrvatske sa 2-1 jer su u igri parova Colin Fleming i Andy Murray sa 6-3, 6-2, 6-7 (6), 6-1 pobijedili Ivana Dodiga i Matu Pavića nakon dva sata i 41 minute igre pa Britance sada samo bod dijeli od ulaska u Svjetsku skupinu.

Britancima je za osvajanje prvoga seta bio dovoljan jedan "break" kojega su ostvarili odmah na početku kada je svoj početni udarac izgubio Mate Pavić.

U drugom setu popustio je servis Ivana Dodiga kojega su Britanci čak dva puta "breaknuli", prvi put kod rezultata 1-1, a drugi kod vodstva 4-2.

Treći je set donio veliku borbu u kojoj je svaki igrač po jednom gubio servis, pa je pobjednik odlučen u "tie-breaku" u kojemu su naši igrači bili spretniji, te nakon spašene meč-lopte kod zaostatka 5-6, s tri poena zaredom izborili četvrti set.

Nažalost, u četvrtom setu Pavić je dva puta gubio servis, te su Britanci tu dionicu riješili u svoju korist sa 6-1.

Hrvatskoj će tako za produžetak boravka u Svjetskoj skupini trebati dvije pobjede u dva nedjeljna pojedinačna dvoboja. Prvo će na teren Ivan Dodig koji od 11 sati igra protiv Andyja Murraya, a potom bi na teren trebali Borna Ćorić i Daniel Evans.

Izjave tenisača:

Dodig: - Činjenica je da je Murray danas dobro reternirao i to će mi stvarati probleme. Ali ni on nije briljirao na servisu i tu vidim svoju priliku.

Krajan: - Nismo mi odigrali loše koliko oni dobro. Ovo znatno mijenja izglede u korist Britanaca. Dodig će igrati sutra protiv Murraya, a za peti meč, bude li odlučivao, još nisam siguran.

Pavić: - U početku sam bio impresioniran, nemaš svaki dan priliku igrati protiv Murraya. No, smirili smo se i odigrali dobro, ali presudilo je njihovo bogatije iskustvo.

p. s.

Češka u finalu

Branitelji naslova pobjednika Davis Cupa, tenisači Češke prvi su finalisti ovogodišnjeg najcjenjenijeg omčadskog natjecanja na svijetu, oni su nakon subotnje igre parova poveli protiv Argentine u Pragu sa nedostižnih 3-0.

Odlučujući treći bod Česima su donijeli Tomaš Berdych i Radek Štepanek koji su nadigrali Carlosa Berlocqa i Horacija Zeballosa sa 6-3, 6-4, 6-2.

U finalu koji je na rasporedu od 15. do 17. studenoga Češka će igrati protiv pobjednika meča Srbija - Kanada u kojemu je trenutačni rezultat 1-1.

ČEŠKA - ARGENTINA 3-0