Davis Cup: Hrvatska gubi od Velike Britanije, Češka prvi finalist

14. rujna 2013. - 19:11

Britancima je za osvajanje prvoga seta bio dovoljan jedan "break"kojega su ostvarili odmah na početku kada je svoj početni udaracizgubio Mate Pavić.

U drugom setu popustio je servis Ivana Dodiga kojega su Britancičak dva puta "breaknuli", prvi put kod rezultata 1-1, a drugi kodvodstva 4-2.

Treći je set donio veliku borbu u kojoj je svaki igrač po jednomgubio servis, pa je pobjednik odlučen u "tie-breaku" u kojemu su našiigrači bili spretniji, te nakon spašene meč-lopte kod zaostatka 5-6, stri poena zaredom izborili četvrti set.

Nažalost, u četvrtom setu Pavić je dva puta gubio servis, te su Britanci tu dionicu riješili u svoju korist sa 6-1.

Hrvatskoj će tako za produžetak boravka u Svjetskoj skupinitrebati dvije pobjede u dva nedjeljna pojedinačna dvoboja. Prvo će nateren I...

05. svibanj 2024 07:45