Tenisunited cup

Borna Gojo donio pobjedu Hrvatskoj u dvoboju s Francuskom

3. siječnja 2023. - 15:44

Hrvatski tenisač Borna Gojo (ATP - 144.) donio je pobjedu Hrvatskoj nad Francuskom u skupini F United Cupa koji se igra u Perthu nakon što je u utorak u drugom meču dana svladao  Adriana Mannarina (ATP - 46.) sa 7-6(5), 3-6, 7-6(5).

U meču koji je trajao dva sata i 55 minuta Gojo je servirao 14 aseva, ali je napravio četiri dvostruke pogreške. Mannarino je servirao devet aseva.

Prvi set je odlučen u tie breaku nakon što nitko nije izgubio svoj servis. U drugom setu je Gojo dva puta gubio svoj servis, a Francuz svoj samo jednom nakon čega ga je i dobio. Treći set je bio također izjednačen kao i prvi, oba su tenisača izgubila svoj servis jednom, no u tie breaku je još jednom bolji bio hrvatski tenisač.

Danas su još igrale Petra Martić i četvrta tenisačica svijeta Caroli...

19. travanj 2024 01:40