Tenislondon

Australka Barty osvojila Wimbledon, Čehinja Pliškova izgubila svoj drugi Grand Slam finale

10. srpnja 2021. - 17:23

Prva tenisačica svijeta, Australka Ashleigh Barty pobjednica je ovogodišnjeg Wimbledona, ona je nakon sat i 55 minuta igre u finalu svladala Čehinju Karolinu Pliškovu sa 6-3, 6-7 (4), 6-3.

Barty je sjajno krenula u susret, dobila je prva četiri gema, od toga prva tri bez izgubljenog poena te tu prednost zadržala do kraja prvog seta iako joj je Pliškova dva puta uspjela oduzeti servis.

Nakon što je Barty početkom drugog seta još jednom oduzela servis Pliškovoj, činilo se kako finale neće dugo trajati. No, Čehinja se uspjela vratiti, samo da bi kod rezultata 5-5 propustila 40-0, izgubila servis i dopustila Australki servis za meč.

Ipak, Barty je tada odigrala loš servis-gem pa je set otišao u "tie-break" u kojemu je Pliškova uz dosta sreće, dva poena je osvojila nakon što je l...

19. travanj 2024 23:53