ATP Peking: Karanušić zaustavljen u prvom kolu

24. rujna 2008. - 15:22

Hrvatski tenisač Roko Karanušić poražen je u prvom kolu ATP turnira u Pekingu koji se igra za nagradni fond od 524.000 eura od Amerikanca Brendana Evansa 7-6(5), 1-6, 7-6(10)...

Meč je trajao jedan sat i 57 minuta, a pobjedu američkom kvalifikantu, 187. tenisaču svijeta, u izjednačenom meču donijela je mirnija ruka u tie breakovima.

Iako je Karanušić oduzeo čak četiri puta (od osam break prilika), dva puta je to bio slučaj u drugom setu koji je dobio glatkih 6-1. Svoj servis Karanušić je gubio dva puta, oba puta u prvom setu. U posljednjem setu niti jedan tenisač nije gubio svoj početni udarac, a u odlučujućoj igri uspješniji je bio Evans 12-10.

Zanimljiv je podatak da je Karanušić ukupno osvojio čak 11 poena više (118-107), ali je ipak izgubio meč.