Tenisfirule

ATP Challenger Split Open: Žuk u finalu nakon tri seta, Bourgueu trebao samo jedan

Piše PSD
17. travnja 2021. - 15:48

Kacper Žuk i Mathias Bourgue sučelit će se u sutrašnjem finalu ATP Challengera Split Open. I dok su Žuku za pobjedu protiv Eliasa Ymera trebala tri seta, Bourgueu je bio dovoljan jedan budući da mu je sunarodnjak, Quentin Halys, nažalost morao predati meč.

Prvi se u finale plasirao Žuk svladavši Ymera 6:7 (5), 6:0, 6:1. U prvom je setu Žuk imao 2:0, pa 6:5 uz servis i onda 4-2 u "tie breaku", no sve je izgubio. Otišao je potom na "toilet break" i vratio se kao nov igrač. Postao je puno agresivniji i izravnao udarce, a posebno je forhendom radio štetu suparniku. Ymer nije imao nikakva rješenja. Drugi i treći set zajedno su trajali 60 minuta, a prvi 55.

- U prvom je setu bilo puno pogrešaka s obje strane. Osjećao sam da mogu glatko dobiti set, ali sam u najvažnijim trenucima...

19. travanj 2024 15:04