Tenisitf futures

Ajdukoviću još jedan domaći derbi, Poljičak odigrao najbolji meč do sada i ostvario najveću pobjedu u karijeri

Piše Ivan Renić
28. travnja 2022. - 21:39

Novi dan na terenima splitskih Firula donio nam je drugo kolo futuresa. Uspješan je bio Duje Ajduković u još jednom derbiju naših u kojem je svladao Domagoja Bilješka nakon velike borbe u tri seta (6:4, 3:6, 6:3). Ajduković je tako s turnira ispratio još jednog domaćeg igrača nakon što je u prvom kolu bio bolji od Luke Mikruta. Prvog nositelja danas očekuje dvoboj s Uzbekistancem Sultanovom.

Najveću pobjedu u svojoj mladoj seniorskoj karijeri ostvario je Mili Poljičak. Pobijedio je 11 godina starijeg Francuza Mathiasa Bourguea sa 7:5, 6:3. Dugo je 17-godišnji Poljičak u prvom setu lomio protivnika, no zato je u drugom išlo puno lakše.

- Mislim da mi je ovo najveća pobjeda do sada. Zasluženo prolazim dalje. Opet je puhao vjetar i bilo je teško igrati. Ali nakon svega, mogu...

12. lipanj 2024 00:00