Zanimljivo zadnje kolo u Španjolskoj, Espanyol, Mallorca i Leganes ispali iz lige

20. srpnja 2020. - 08:11

Nogometaši Leganesa dvaput su stizali prednost Real Madrida i imali priliku doći do pobjede koja bi im osigurala prvoligaški status, ali je utakmica završila 2-2 (1-1) pa je Celta Vigo ostala u elitnom razredu španjolskog nogometa.

Celta je odigrala 0-0 na gostovanju kod Espanyola, uz jedana poništen pogodak domaće momčadi, što je bilo dovoljno momčadi iz Viga za ostanak u Primeri, uz remi Leganesa i Real Madrida.

Luka Modrić je posljednju utakmicu u sezoni odgledao s klupe za pričuve novog prvaka. Sergio Ramos je u 9. minuti doveo Real u vodstvo, a izjednačio je Gil (45+1). Asensio je u 52. minuti ponovno donio prednost Realu, a u 78. minuti je Assale izjednačio na 2-2. U posljednjih 10 minuta Real se prilično grčevito branio kako bi sačuvao barem bod, a time i obraz.