Strani nogomettreći strijelac lige

Zabio je svoj jubilarni deseti zgoditak: Marin Ljubičić iz kaznenog udarca osigurao pobjedu LASK-u

24. veljače 2023. - 22:57

Mladi hrvatski nogometni reprezentativac Marin Ljubičić bio je strijelac jedinog gola u 1-0  domaćoj pobjedi LASK-a iz Linza protiv Austrije iz Lustenaua u prvoj utakmici 19. kola austrijskog prvenstva.

Ljubičić, koji je u igru ušao u 69. minuti, iskoristio je kazneni udarac u četvrtoj minuti sudačke nadoknade. Bio je to njegov 10. ovosezonski prvenstveni pogodak kojim se nalazi na diobi trećeg mjesta ljestvice strijelaca sa suigračem Keitom nakamurom i Taijem Baribom (WAC). Ispred su samo Markus Pink (Austria Klagenfurt) sa 12 i Guido Burgstaller (Rapid) sa 11 golova.

Treći LASK sada ima 34 boda, 11 manje od vodećeg Salzburga, a pet manje od drugog Sturma. Austria Lustenau je osma sa 21 bodom.

19. travanj 2024 21:03