Strani nogometnapeta utakmica

Velika drama u Ženevi, pogledajte s kime će u finalu igrati pobjednik susreta Hajduka i Milana

21. travnja 2023. - 15:27

Pobjednik susreta Hajduka i Milana igrat će u finalu s AZ Alkmaarom. Finale juniorske Lige prvaka prvi je izborio nizozemski sastav, u ‘matineji‘ je na stadionu Servettea u Ženevi u prvom polufinalu, u vrlo atraktivnoj i dramatičnoj utakmici, nakon boljeg izvođenja jedanaesteraca svladao Sporting iz Lisabona 2:2 (4:3 s 11m).

Sporting je poveo u ranoj fazi utakmice, spektakularnim pogotkom Dioga Cabrala u 9. minuti. Cabral je zabio baš golčinu, s desne strane kaznenog prostora pogodio je bombom neobranjivo suprotne rašlje. Poslije pola sata igre izjednačio je Ernest Poku iz drugog pokušaja nakon što je izbjegao zaleđe i prihvatio loptu iza obrane Portugalaca. Šest minuta kasnije AZ Alkmaar je u vodstvo doveo Ro-Zangelo Daal pogotkom koji može parirati Cabralovom, s petnaestak meta...

26. travanj 2024 06:39