Večeras se u Sevilli igra finale Europske lige: Eintracht čeka prvi euro trofej nakon 42, a Rangers 50 godina

18. svibnja 2022. - 10:15

Eintracht Frankfurt ili Glasgow Rangers osvojit će večeras svoj prvi europski trofej nakon 42 ili okruglih 50 godina.

Obje momčadi u svojoj su povijesti osvojile po jedan kontinentalni trofej, no bilo je to u dalekoj prošlosti. Eintracht je 1980. bio pobjednik Kupa UEFA, dok su Rangersi osam godina ranije osvojili Kup kupova.

Finale se igra u Sevilli, istoimeni šesterostruki osvajač ovog natjecanja nije dočekao finale na svom stadionu Sanchez-Pizjuanu, ispali su već u osmini finala od West Hama. Ovakvo finale svojevrsno je iznenađenje, jer ove dvije momčadi već desetljećima nisu u vrhu europskog nogometa. Eintracht je najveći podvig izveo u četvrtfinalu, kada je izbacio Barcelonu, i to nakon 1:1 na svom terenu. Na Camp Nouu Nijemci su vodili s čak 3:0, Katalonci su s dva gola u sudačk...

27. travanj 2024 06:07