Strani nogometvelemajstor nogometa

Ušao u povijest i juri novi cilj: Ronaldo najefikasniji u Europi, jedino Ali Daei ispred njega

11. rujna 2019. - 16:33

Portugalski majstor Cristiano Ronaldo briljirao je u pobjedi europskog nogometnog prvaka na gostovanju u Litvi (5-1) postigavši čak četiri gola.

Ronaldo je zabio za 1-0 u sedmoj minuti iz kaznenog udarca, a potom u nastavku od 62. do 76. zabio još tri gola stigavši tako do brojke od 93 gola u dresu nacionalne vrste u 160 nastupa.

Ronaldo je tako ušao u povijest kao prvi europski igrač sa 90 i više golova u reprezentativnom dresu, a na svijetu je ispred njega samo Ali Daei koji je u dresu Irana zabio 109 golova.

Napadač Juventusa je u Litvi upisao i svoj 54. hat-trick u karijeri što nije uspjelo nikome do sada.

Postao je i novi rekorder u kvalifikacijama za europska prvenstva sa 24 gola preskočivši Irca Robbiea Keanea koji je do sada vodio sa 23 gola.