Strani nogometprvi bodovi

Ukrajinci prekinuli niz od šest uzastopnih poraza na europskim prvenstvima: postavili su se odlučno kao favoriti, ali nisu lako došli do pobjede

17. lipnja 2021. - 17:25

Ukrajina je prekinula niz od šest uzastopnih poraza na europskim prvenstvima svladavši reprezentaciju Sjeverne Makedonije s 2-1 (2-0) u iznimno dinamičnoj i uzbudljivoj utakmici odigranoj na Nacionalnoj Areni u Bukureštu.

Pobjedu Ukrajini donijeli su Andrij Jarmolenko i Roman Jaremčuk, golovima u 29. i 34. minuti dvoboja. Ezgjan Alioski je u 57. minuti poslao odbijenu loptu u mrežu nakon što mu je ukrajinski vratar Buščan obranio kazneni udarac. Makedonci nisu uspjeli doći do izjenačenja, a u 84. minuti je njihov vratar Stole Dimitrievski obranio kazneni udarac koji je izveo Ruslan Malinovskij.

Momčad pod vodstvom Andrija Ševčenka ušla je u dvoboj na bukureštanskoj Nacionalnoj Areni kao favorit i tako se i postavila od prvog sučevog zvižduka. Makedonska obrana imala je pune r...

25. travanj 2024 10:36