Strani nogometHampden Park

Ukrajina protiv Walesa za plasman na SP 2022.

1. lipnja 2022. - 23:20

Nogometna reprezentacija Ukrajine izborila je plasman u finale europskih dodatnih kvalifikacija za plasman na SP 2022. nakon što je u polufinalnom  ogledu na Hampden Parku u Glasgowu pobijedila Škotsku sa 3-1.

Ukrajina će za posljednju europsku kartu koja vodi u Katar igrati u nedjelju, 5. lipnja u Cardiffu protiv Walesa.

Škoti su imali blagu prednost na startu susreta, ali su gosti bili opasniji i Ukrajina je povela u 33. minuti golom Andrija Jarmolenka. Za novi hladni tuš Škota pobrinuo se Roman Jaremčuk kada je u 49. minuti povisio na 2-0.

Domaćin je u 67. minuti imao sjajnu priliku za smanjenje rezultata, no John McGinn je promašio čisti zicer u petercu. Dočekao je odbijenu loptu, ali ju je glavom poslao pored desne stative.

Četiri minute kasnije opasno je zaprijetio i Che A...

06. svibanj 2024 17:55