Strani nogometsp u kataru

Tunižani priredili senzaciju, ali nije bilo dovoljno

30. studenog 2022. - 18:39

U dvoboju zadnjeg, 3. kola skupine D SP-a u Al Rayyanu su nogometaši Tunisa slavili protiv Francuske s 1-0 (0-0), ali im to nije bilo dovoljno za prolaz.

Tunižani su do pobjede došli u 58. minuti golom Wahbija Khazrija nakon solo-prodora.

Svjetski prvaci su doživjeli zaslužen poraz od Tunisa jer su postavili pričuvnu postavu, a Sjevernoafrikancima ni pobjeda nije dovoljna za prolaz jer su Australci iznenađujuće svladali Dansku. Tunis, momčad koja je zabila jedan gol na prvenstvu, bila je dvije minute u osmini finala, do gola Australca Leckiea, ali im za utjehu ostaje pobjeda protiv omraženih Francuza.

Francuzi su protiv Tunisa, s obzirom da su se već plasirali, postavili pričuvni sastav bez zvijezda Kyliana Mbappéa, Oliviera Girouda i Antoine Griezmanna, te s čak devet izmjena u ...

26. travanj 2024 19:25