Strani nogometdomaćini slavili

Toko-Ekambi s dva pogotka odveo Kamerun do polufinala Afričkog kupa nacija

29. siječnja 2022. - 20:57

Domaćin ovogodišnjeg Agričkog kupa nacija Kamerun prvi je polufinalist tog natjecanja, Kamerunci su u četvrtfinalu igranom u Douali opravdali ulogu velikog favorita te svladali debitante Gambijce sa 2-0 (0-0).

Nakon što u prvih 45 minuta nisu uspjeli "probiti" obranu Gambijaca, Kamerunci su pitanje pobjednika riješili početkom nastavka, a oba gola je postigao Toko-Ekambi, prvog u 50. minuti glavom nakon ubačaja Fala, a drugog u 57. kada ga je lijepo proigrao Hongla.

Kamerun će u polufinalu u četvrtak igrati protiv pobjednika susreta Egipat - Maroko koji će se igrati u nedjelju u Yaoundeu.

Kasnije u subotu će u Garoui igrati Burkina Faso - Tunis, a pobjednik tog susreta će u polufinalu u srijedu igrati protiv boljeg iz ogleda Senegal - Ekvatorijalna Gvineja koji će se igrati u ne...

27. travanj 2024 03:45