Strani nogometčuda su moguća

Suigrač Hajdukovog prvotimca najveća je priča Afrike, pobijedio je rak pa svojoj momčadi donio naslov

Piše Sport SD
12. veljače 2024. - 10:21

Nogometna reprezentacija Obale Bjelokosti treći put u povijesti je postala prvak Afrike nakon što je u finalu 34. izdanja Kupa nacija, koji je održan upravo u toj zemlji, u Abidjanu pred 60.000 gledatelja pobijedila Nigeriju rezultatom 2:1. Za Obalu Bjelokosti to je bilo peto finale Kupa nacija i treće slavlje nakon 1992. i 2015. godine.

Nigerija je povela u 38. minuti golom Williama Troosta-Ekonga Obala Bjelokosti u drugom poluvremenu okrenula je rezultat golovima Francka Kessieja u 62. minuti, a Sebastien Haller zabio je u 81. minuti za pobjedu i veliko slavlje.

Haller, napadač Borussije Dortmund,  u srpnju 2022. otkrio je da ima rak testisa, zbog kojeg je podvrgnut operaciji. Nakon dvije operacije i četiri ciklusa kemoterapije Haller se koncem siječnja prošle godine vratio nogometu, a godinu dana kasnije donio je svojoj reprezentaciji kontinentalnu titulu.

Hajdukovac Ismael Diallo nije ulazio u igru, ali Bijeli su mogu pohvaliti da u momčadi ima prvaka Afrike.

27. travanj 2024 03:49