Strani nogometspektakl u berlinu

Španjolska je prvak Europe, prava drama odvijala se u završnici utakmice

Piše Sport SD
14. srpnja 2024. - 22:53

Nogometna reprezentacija Španjolske osvojila je naslov europskog prvaka nakon što je u finalu u Berlinu svladala Englesku rezultatom 2:1. Španjolska je povela golom Nice Williamsa u 47. minuti, izjednačio jee Cole Palmer u 73., a objednički gol zabio je Mikel Oyarzabal u 86. minuti.

Za Španjolsku je ovo rekordni četvrti naslov europskog prvaka, nakon 1964., 2008. i 2012., dok je Engleska i dalje bez kontinentalne titule, ovo joj je drugi uzastopni poraz u finalu, prije tri godine na Wembleyu slavila je Italija.

TIJEK UTAKMICE

90+4 KRAJ UTAKMICE

90‘ Rice je pucao glavom nakon kornera, čisti Olmo s gol-linije nakon što je njegov vratar već bio savladan, ovim potezom možda je osigurao naslov prvaka

89‘ Yamal izlazi, ulazi Mikel Merino

GOOOL! Španjoljska ponovno vodi, zabio je Oyarzabal u 87. minuti. Cucurella je poslao nisku loptu u sredinu, Oyarzabal provukao između Stonesa i Guehija i iz prve zapucao, Pickford je bio nemoćan

82‘ Čudesna obrana Pickforda. Izigrali su Španjolci englesku obranu, zapucao je Yamal, ali ukazao se Pickford

GOOOL! Engleska je izjednačila u 73. minuti, strijelac Cole Palmer. Saka se sjurio po desnoj strani i pokušao odigrati u sredinu, ali lopta se odbila do Palmera, koji sjajno pogađa donji lijevi kut s dvadesetak metara

70‘ Palmer je u igri umjesto Mainooa

70‘ Dalekometni pokuašj Ruiza, lopta ide preko grede

68‘ Igru je napustio Morata, ušao je Oyarzabal

66‘ Nova kontra Španjolaca, Yamal puca, Pickford spašava

64‘ Bellingham se riješio Olma i Carvajala i zapucao s dvadesetak metara, lopta je prohujala pored lijeve vratnice

61‘ Izlazi Harry Kane, a ulazi Ollie Watkins

59‘ Olmo je tražio Moratu, a Shaw u zadnji čas uklizao i presjekao loptu

55‘ Nova prilika za Španjolce, pucao je Williams, ali pored vratnice

53‘ Požutio je Stones zbog prekršaja nad Zubemendijem

49‘ Kakva prilika za Olma, našao se u sličnoj situaciji kao Williams maloprije, ali lopta ide prode vratnice

GOOOL! Španjolska vodi, strijelac Nico Williams u 47. minuti. Brza akcija Španjolaca po desnoj strani, lopta je stigla na lijevu stranu do Williamsa, sjajan udarac u desni kut, Pickford je bio nemoćan

46‘ Počelo je drugo poluvrijeme, promjena u španjolskoj reprezentaciji, umjesto Rodrija u igri je Zubimendi

45+2 KRAJ PRVOG POLUVREMENA

45+1 Nakon slobodnog udarca Foden je mogao šokirati Španjolce, ali bio je to slab udarac, Simon brani bez problema

40‘ Stones je pretrčao je prošao više od polovice terena s loptom, ali griješi u dodavanju prema Kaneu

36‘ Olmo je okušao udarac, blokirao je Walker i krenula je kontra Engleza, ali Olmo vraća posjed

30‘ Žuti karton za Olma zbog prekršaja, stradao je Rice u duelu

28‘ Prilika za Ruiza s vrha šesnaesterca, lopta od bloka završava u rukama Pickforda

25‘ Prvi karton na utakmici, požutio je Kane zbog prekršaja na Ruizu

23‘ Yamal je napravio pomutnju u šesnaestercu Englezu, mogao je i bolje, samo korner

17‘ Saka s desne strane šalje loptu na 18 metara, udarac Shawa ide u blok

15‘ Prijete i Englezi, Walker je poslao oštru nisku loptu u peterac, Laporte izbija

13‘ Nakon kornera Rodri glavom šalje loptu pred peterac, Le Normand je pokušao ‘škaricama‘, ali loše je zahvatio loptu

12‘ Prilika za Williamsa, zapucao je iskosa, ali Stones blokira udarac

10‘ Španjolci su sakrili loptu Englezima, ali nisu stvorili izgledniju priliku

5‘ Williams je ubacio oštru loptu u peterac, Stones izbacuje u korner. Lopta iz kornera ide na prvu vratnicu, čiste Englezi

2‘ Shaw je ukrao loptu Yamalu i sjurio se u kontru, ali Carvajal vraća posjed Španjolskoj