Strani nogometslavlje u gostima

Slovenski prvak Maribor zahvaljujući pogocima Roka Baturina prošao prvo pretkolo Lige prvaka

13. srpnja 2022. - 22:49

Slovenski prvak Maribor plasirao se u 2. pretkolo nogometne Lige prvaka na krilima hrvatskog napadača Roka Baturine.

Maribor je u uzvratnom susretu prvog pretkola na gostovanju pobijedio Šahtjor Soligorsk sa 2-0, a oba gola je zabio 22-godišnji hrvatski napadač.

Prva je utakmica u Mariboru završila bez golova, pa je slovenski sastav ukupnim rezultatom 2-0 prošao dalje gdje ga čeka Šerif kojeg vodi hrvatski stručnjak Stjepan Tomas.

Dvoboj između bjeloruskog i slovenskog prvaka igran je u turskom Adapazanu, a Baturina, koji je u Maribor stigao na posudbu iz mađarskog Ferencvaroša, je u 12. minuti zabio za 1-0, da bi u 56. minuti povećao vodstvo.

Bivši napadač zagrebačkog Dinama je igrao do 71. minute, a za Maribor je nastupio i Ivan Brnić, koji je igrao do 63. minute.