Strani nogometdrama u rimu

Sjajni Ivan Perišić s dva gola u produžecima srušio Juventus i donio Interu kup nakon 11 godina

Piše Frane Vulas
11. svibnja 2022. - 23:44

Ivan Perišić donio je svom Interu Kup Italije. Hrvatski reprezentativac zabio je posljednja dva pogotka svoje momčadi u 4:2 trijumfu Intera nad Juventusom poslije produžetaka u finalu kupa odigranom u Rimu.

U produžetke se otišlo rezultatom 2:2, a onda je na scenu stupio nekadašnji član Hajduka.

Prvo je Perišić s bijele točke zabio u 99. minuti za 3:2, bio je to drugi penal za Inter na susretu, a potom je u 102. minuti spektakularno lijevom nogom s ruba kaznenog prostora pogodio rašlje za konačnih 4:2.

Prethodno je Inter poveo u 6. minuti preko Nicole Barelle kojem je asistirao Perišićev reprezentativni suigrač Marcelo Brozović. Momčad iz Torina preokrenula je rezultat u razmaku od samo dvije minute, pogocima Alexa Sandra u 50. i Dušana Vlahovića u 52. minuti.