Strani nogometnovi izazov

Saudijski izbornik Herve Renard preuzima žensku reprezentaciju Francuske: ‘Vrijeme je da poletim dalje‘

29. ožujka 2023. - 18:45

Saudijska Arabija je ostala bez izbornika muške reprezentacije, nakon što je 54-godišnji francuski nogometni stručnjak Herve Renard podnio ostavku na tu dužnost, da bi mogao preuzeti vođenje ženske izabrane vrste njegove domovine Francuske.

Renard je stekao opću popularnost tijekom prošlogodišnjeg Svjetskog prvenstva u Katru, nakon što je publiciran video njegovog govora održanog u poluvremenu utakmice Saudijska Arabija - Argentina, u kojem je kritizirao svoje izabranike za izvedbu u prvih 45 minuta tijekom kojih su Argentinci poveli sa 1-0, da bi Saudijci u drugom dijelu s dva pogotka došli do najveće pobjede u povijesti.

Saudijska Arabija je porazima od Poljske i Meksika ostala bez plasmana u nokaut fazu natjecanja, a Argentina je nakon tog početnog poraza došla do naslova...

23. travanj 2024 22:19