Remi Izraela i Švicarske, rekord Granita Xhake

15. studenog 2023. - 22:53

U odgođenom susretu skupine I kvalifikacija za Europsko prvenstvo 2024. godine, Izrael i Švicarska su u mađarskom Felcsutu odigrali 1-1.

UEFA je zbog trenutne sigurnosne situacije u Izraelu, odgodila sve utakmice zakazane u toj zemlji, pa je kao domaćin uskočila Mađarska.

Utakmica između Izraela i Švicarske je igrana u mađarskom Felcsutu na Pancho Areni u Puskas Akademiji, a tri dana kasnije Izraelci će na istom stadionu ugostiti i Rumunjsku.

Švicarska je imala vodstvo 1-0, veći dio susreta je dominirala i pobjedom je mogla osigurati plasman na EURO, no Izrael je uspio izjednačiti u završnici i remijem barem malo produžiti nadu.

Gosti su poveli u 36. minuti golom Rubena Vargasa, a Izrael je izjednačio u 88. minuti preko Shona Weissmana.

Švicarci su već u devetoj minuti mogli do vodstva, no udarac Rubena Vargasa je zaustavio Omri Glazer. Izraelski vratar je odlično reagirao i u 17. minuti obranivši pokušaj Granita Xhake. Pet minuta kasnije Noah Okafor je pogodi prečku, a odbijenu loptu je Vargas pospremio u mrežu. Međutim, engleski sudac Anthony Taylor je poništio gol zbog prekršaja.

Švicarska je povela u 36. minuti, Fernandes je ubacio, a Vargas glavom pogodio za 1-0.

Korak do izjednačenja Izrael je bio u 48. minuti, no udarac Anana Khalailija je završio u okviru gola. U 88. Izrael je ipak uspio izjednačiti, a pogodak je nakon kornera postigao Shon Weissman. U posljednjim trenucima susreta Švicarska je ostala s igračem manje nakon što je isključen Edimilson Fernandes.

Za goste je cijeli susret odigrao kapetan Granit Xhaka postavši novi švicarski rekorder sa 119 nastupa. Veznjak Bayer Leverkusena do sada je dijelio rekord s Heinzom Hermannom.

Dva kola prije kraja kvalifikacija, Švicarska i Rumunjska vode na ljestvici sa po 16 bodova, dok je Izrael treći sa 12 bodova. Kosovo ima 10, Bjelorusija 6, a Andora dva boda.