Strani nogometšpanjolska primera

Real Sociedad slavio u baskijskom derbiju, Budimirova Osasuna pobijedila, Rakitićeva Sevilla poražena

14. siječnja 2023. - 23:47

Nogometaši Real Sociedada pobijedili su na svom terenu Athletic Bilbao u baskijskom derbiju sa 3-1 u utakmici 17. kola španjolske Primere.

Strijelci za Sociedad bili su Alexander Sorloth u 25., Japanac Takefusa Kubo u 37. i Mikel Oyarzabal iz jedanaesterca u 62. minuti. Pogodak za Bilbao postigao je Oihan Suncet u 40. minuti.

Bilbao je od 60. minute igrao s igračem manje jer je Yeray Alvares dobio izravni crveni karton.

Sociedad je 11. pobjedom u prvenstvu došao do 35 bodova i zauzima treće mjesto na tablici. Bilbao je na osmom mjestu sa 26 bodova.

Nogometaši Osasune pobijedili su Mallorcu sa 1-0, strijelac pobjedničkog pogotka za Osasunu bio je Aimar Oros u 47. minuti. Hrvatski reprezentativac Ante Budimir igrao je za domaće do 76.  minute.

Nogometaši Girone pobijedili su preokreto...

05. svibanj 2024 05:17