Strani nogometšpanjolska

Rayo Vallecano nakon 40 godina čekanja i Valencija prvi su finalisti Kupa Kralja: obje su momčadi kvartet izborili minimalnim pobjedama

2. veljače 2022. - 23:39

Nogometaši Rayo Vallecana i Valencije izborili su plasman u polufinale španjolskog Kupa kralja.

Rayo Vallecano je na svom travnjaku pobijedio Mallorcu sa 1-0, dok je Valencija porazila Cadiz sa 2-1.

Rayo je do svog prvog plasmana u polufinale nacionalnog kupa nakon 40 godina stigao golom Oscara Treja iz jedanaesterca u 44. minuti.

Među četiri najbolje ekipe probila se i Valencija koja je sa 2-1 pobijedila Cadiz.

"Šišmiši" su poveli u 24. minuti golom Goncala Guedesa. Izjednačio je Lucas Perez iz jedanaesterca u 54. minuti, a pobjedu domaćinu donio je Hugo Duro golom 10 minuta prije kraja susreta.

U preostala dva četvrtfinalna ogleda sastaju u četvrtak se sastaju Real Sociedad i Real Betis, te Athletic Bilbao i Real Madrid.

17. travanj 2024 00:09