Strani nogometvratili nogomet

PSG osvojio Kup pogotkom Neymara: u grubom susretu sa St. Etienneom bilo je i crvenih kartona, teže je ozljeđen Mbappe

24. srpnja 2020. - 23:42
Paris Saint-Germain's players celebrate with the trophy after winning the French Cup final football match between Paris Saint-Germain (PSG) and Saint-Etienne (ASSE) on July 24, 2020, at the Stade de France in Saint-Denis, outside Paris. (Photo by GEOFFROY VAN DER HASSELT/AFP)Geoffroy Van Der Hasselt/AFP

Nogometaši PSG-a pobjednici su francuskog Kupa nakon što u finalu igranom pred 5.000 gledatelja na Stade de Franceu pobijedili St Etienne sa 1-0.

Finalnim susretom Kupa nogomet se vratio na francuske stadione nakon više od četiri mjeseca pauze.

Posljednje kolo je odigrano početkom ožujka, a koncem travnja Francuski nogometni savez je prekinuo prvenstvo proglasivši PSG-a prvakom.

Odluka o prekidu natjecanja u Prvoj i Drugoj nogometnoj ligi bila je izravna posljedica odluke francuskih vlasti da nema velikih sportskih natjecanja do rujna, a nogomet je posebno apostrofiran.

Međutim, naknadno je donesena odluka kako će se igrati finala oba francuska Kupa i to pred najviše 5.000 gledatelja.

Prvo je odigrano finale Kupa između PSG-a i St Etienne, a 31. srpnja je na rasporedu finale Lig...

24. travanj 2024 19:40