Strani nogometsubotnja finala

PSG i Bayer pobijedili u finalu Kupa i proslavili dvostruku krunu

Piše HINA
25. svibnja 2024. - 23:33

Nogometaši PSG-a osvojili su Francuski kup svladavši u Lilleu momčad Lyona s 2-1 u vjerojatno zadnjoj utakmici Kylliana Mbappe za Parižane.

Ousmane Dembele (22) i Fabien Ruiz (34) su doveli Parižane u vodstvo u prvom dijelu, a Jake O‘Brien (55) je bio strijelac za Lyon.Za PSG je to 15. osvojeni Kup.

Duje Ćaleta Car je igrao cijeli susret za Lyon.

Mbappe je najavio odlazak na kraju sezone, a nije se upisao u strijelce, te je u sedam godina u PSG-u upisao 256 golova u 308 utakmica.

Bayer Leverkusen osvojio je Njemački DFB kup svladavši u finalu u Berlinu drugoligaša Kaiserslautern s 1-0.

Bayer Leverkusen je postao tek šesti njemački klub s dvostrukom krunom, osvojenim kupom i prvenstvom iste godine.

Pobjednički pogodak Leverkusena postigao je Granit Xhaka u 16. minuti. Iako im je u 44. minuti isključen Odilon Kossounou, igrači Xabija Alonsa sačuvali su svoju prednost i zaključili sezonu s iznimnim rezultatom od 43 pobjede, 9 remija i samo jednim porazom -u finalu Europske lige u srijedu protiv Atalante iz Bergama, u svim natjecanjima zajedno.

Leverkusen je jedini prethodni trijumf u Kupu imao 1993. godine, dok je Kaiserslautern uspio osvojiti DFB kup 1990. i 1996. godine, a ovo mu je šesto izgubljeno finale.

Josip Stanišić je igrao drugo poluvrijeme za Bayer.

15. lipanj 2024 22:22