Strani nogometvelika pobjeda

Prošli su pakao, a sinoć su slavili: Luis Diaz presudio je Brazilu, reakcija njegovog oca govori sve

Piše Sport SD
17. studenog 2023. - 09:14

Brazil je doživio drugi uzastopni poraz u južnoameričkim kvalifikacijama za SP, na gostovanju u Barranquilli izgubio je od Kolumbije (2:1). Brazilci poveli golom Gabriela Martinellija nakon samo tri minute igre, a Luis Diaz je Kolumbiji osigurao pobjedu i tri boda pogocima u 74. i 78. minuti.

Napadača Kolumbije i Liverpoola s tribina je gledao njegov otac, koji je nedavno proživio dramu. Nakon otmice i 13 dana zatočeništva, gerilska skupina Nacionalne oslobodilačke vojske (ELN) oslobodila ga je. Kako su kolumbijske vlasti otkrile Luis Manuel Diaz vratio se dobrog zdravlja i nije pokazivao nikakve znakove zlostavljanja.

Otac kolumbijskog napadača nije mogao skriti emocije nakon golova njegovog sina, doslovno je padao u trans.

Unatoč porazu u Buenos Airesu od Urugvaja Argentina je i dalje prva s 12 bodova, a Brazil je pao na peto mjesto i ima sedam bodova. Urugvaj je ostao na drugom mjestu, ali samo dva boda bliži susjedima koje je pobijedio prvi put nakon 2013. godine. Kolumbija je nakon pet odigranih utakmica napredovala na treće mjesto i ima devet bodova.

05. svibanj 2024 05:53