Strani nogometsvašta se događalo

Potpuno ludilo na najvećem derbiju u Boliviji: bila je 87. minuta, 3:1 za domaće, a onda je počeo kaos, 23 minute nadoknade i nevjerojatan kraj

Piše Goran Čičin Mašansker/SN
13. listopada 2022. - 13:14

Nogomet u Južnoj Americi zna biti doista zabavan i nepredvidljiv, osobito kad je riječ o velikim derbijima. Tako je i sinoćnji ogled velikih bolivijskih klubova The Strongesta i Bolivara poprimio spektakularne razmjere.

Palo je u tom susretu čak osam pogodaka, s tim da je u 86. minuti rezultat bio 3:1 za domaćina.

Na poluvremenu je The Strongest vodio pogocima Benegasa iz igre i Ortege iz kaznenog udarca, da bi Torres u 56. povisio na 3:0.

Nadu je gostima vratio Rodriguez u 60. minuti, a Bolivar je prije isteka osnovnog vremena uspio izjednačiti na 3:3 preko Villamila u 87. i Cesara u 90. minuti.

Sudac Flores prvotno je ogled na stadionu Hernando Siles u La Pazu produljio za osam minuta, ali su se na kraju igrale čak 23 minute sudačke nadoknade.