Strani nogometsp u kataru

Portugal dobio Ganu u vatrometu golova, sudac dosudio sporni penal za Ronaldov gol

24. studenog 2022. - 19:05

Nogometaši Portugala pobijedili su reprezentaciju Gane sa 3-2 (0-0) u utakmici prvog kola u skupini H na Svjetskom prvenstvu u Katru, koja je u četvrtak odigrana na stadionu 974 u Dohi.

Strijelci za Portugal bili su Cristiano Ronaldo (65) iz kaznenog udarca, Joao Felix (78) i Rafael Leao (80), dok su za Ganu pogotke postigli Andre Ayew (73) i Osman Bukari (89).

Cristiano Ronaldo je u 63. minuti padom u kaznenom prostoru nakon starta Alidua Seidua izborio kazneni udarac i potom ga u 65. minuti sam realizirao za vodstvo Portugala. Kapetan portugalske reprezentacije je tako postao prvi nogometaš u povijesti koji je postigao pogodak na pet svjetskih prvenstava.

Gana je u 73. minuti došla do izjednačenja. Mohammed Kudus je ušao s lijeve strane u kazneni prostor, vratio povratnu loptu u sredi...

26. travanj 2024 12:07