Strani nogometpeh za pehom

Pogledajte scene na terenu: Srbija se ispromašivala, Piksi krstio isto toliko puta, ali nije im pomogla ni ‘viša sila‘

Piše Sport SD
15. listopada 2023. - 11:00

Poraz Srbije kod Mađarske (1:2) maknuo joj je šanse da se izravno plasira na Euro sljedeće godine. Gosti su promašili niz prilika, a dva puta u istom napadu su gađali stativu. No, lopta nikako nije htjela u gol.

Poslije takvog ishoda Mađari su praktično već u Njemačkoj jer kraj kvalifikacija čekaju kao lideri s 13 bodova, tri više od Srbije, uz meč manje te pet više u odnosu na trećeplasiranu Crnu Goru. Tako da susjedski derbi u utorak u Beogradu nosi ogroman ulog. Srbija protiv Crne Gore za odlazak na Euro.

Standings provided by Sofascore

Srbija je mogla mirnije dočekati susret na Marakani. Naime, u 71. minuti su njeni igrači u samo dvije sekunde dva puta pogodili stativu. Prvo je Dušan Tadić umjesto gola pogodio njegov okvir, a odmah zatim je isto napravio i Strahinja Pavlović nakon što je pokupio odbijanac. Gorostasni stoper Srbije, kojeg zbog visine zovu Soliter, na to se u očaju krstio i gledao u nebesa. Isto je više puta učinio i srpski izbornik, legendarni Dragan Stojković Piksi

No, ni tu muci za susjede nije bio kraj. U četvrtoj minuti sudačke nadoknade nova velika prilika za Srbiju, a zadnju šansu za izjednačenje i bod imao je Nikola Milenković. Gol se činio neizbježan, ali mađarski golman Denes Dibusz odličnom obranom je spasio pobjedu. Piksi je i ovo popratio očajničkim križanjem, ali sada klečeći u nevjerici kakva nesreća ga je zadesila...

Komične situacije uz teren pogledajte OVDJE.

27. travanj 2024 20:17