Pet pogodaka Haalanda, strijelac i Mateo Kovačić

27. veljače 2024. - 23:13

Nogometaši Manchester Cityja s uvjerljivih su 6-2 slavili na gostovanju kod Luton Towna i plasirali se u četvrtfinale FA kupa, a pet golova postigao je norveški napadač Erling Haaland.

Već na poluvremenu je Haaland imao ‘hat-trick‘ postigavši pogotke u 3., 18. i 40. minuti, a kod sva tri mu je dodavač bio Kevin De Bruyne.

Činilo se da se domaća momčad vraća u utakmicu kad je Jordan Clark golovima u 45. i 52. minuti doveo Luton Town na samo pogodak zaostatka.

No, već u 55. minuti je Haaland na četvrtu asistenciju De Bruynea postigao svoj četvrti pogodak, a tri minute poslije i peti, za koji mu je dodavač bio Bernardo Silva.

U 72. minuti je Haalandov niz prekinuo Mateo Kovačić. Hrvatski reprezentativac je preciznim udarcem s više od 20 metara postigao gol za 6-2.

Manchester City brani prošlogodišnji naslov, a postao je drugi četvrtfinalist nakon drugoligaša Coventry Cityja koji je u ponedjeljak s 5-0 svladao Maidstone United, klub iz šestog kvalitativnog razreda engleskog nogometa.

26. travanj 2024 06:39