Strani nogometna maracani

Palmeiras osvojio Copu Libertadores: jedini pogodak pao u devetoj minuti sudačke nadoknade i to iz jedinog udarca u okvir gola

30. siječnja 2021. - 23:31

Nogometaši Palmeirasa osvojili su naslov prvaka Južne Amerike svladavši u finalu Cope Libertadores igranom na Maracani Santos sa 1-0 (0-0).

Jedini pogodak na utakmici postigao je Breno Lopes u devetoj minuti sudačke nadoknade. Rony je uputio odličan centaršut kojega je Breno glavom s pet metara poslao u mrežu za veliko slavlje Palmeirasa.

Inače, dvoboj dva brazilska sastava u finalu igranom na najvećem stadionu u Južnoj Americi na kojemu je moglo biti samo 5.000 navijača, pružio je siromašan nogomet. Sve do 80. minute nije bilo niti jednog udarca u okvir gola, a Palmeiras je na kraju do pobjede stigao iz svog jedinog udarca koji je pogodio cilj.

Ovo je drugi naslov kontinentalnog prvaka za Palmeiras, prvoga je osvojio 1999., dok je Santos ostao na tri trofeja u Copi Libertadores.

19. travanj 2024 14:57