Strani nogometu čast žrtvama

Ovo još niste vidjeli: nogometaši Poljske i Izraela nisu htjeli igrati prvu minutu utakmice nakon što ih je UEFA odbila

Piše HINA
18. studenog 2023. - 11:39

Nogometaši Poljske i Izraela odbili su odigrati prvu minutu svoje kvalifikacijske utakmice za Europsko prvenstvo za igrače do 21 godine u znak solidarnosti sa žrtvama napada Hamasa 7. listopada.

Prema pisanju medija, UEFA nije odobrila minutu šutnje u četvrtak. Domaćin Poljska dobila je utakmicu 2-1. Izrael se nalazi na dnu skupine D nakon dva poraza u isto toliko utakmica, dok je Poljska vodeća  nakon što je dobila sve četiri.

Izraelske snage tjednima napadaju Gazu u znak odmazde za napad militanata Hamasa na južni Izrael. Izrael tvrdi da je Hamas ubio 1.200 ljudi i uzeo oko 240 talaca. Zdravstvene vlasti u Gazi kažu da je više od 12.000 Palestinaca ubijeno u izraelskoj protuofenzivi.

27. srpanj 2024 01:32