Olako pušten talent Hajduka opet briljirao i spasio bivšeg trenera Dinama od velike blamaže

Piše SPORT SD
21. srpnja 2023. - 07:58

Ivan Brnić je prvi put uključen u prvu momčad Hajduka još u travnju 2020. godine, u vrijeme trenera Igora Tudora. Nije se uspio nametnuti te je već iduće godine prešao u redove Dugopolja gdje je odličnim igrama zavrijedio transfer u slovenski Maribor u ljeto 2022.

Otada briljira u Sloveniji, a iako je Maribor za početak svoje europske kampanje izvukao na papiru lakog protivnika, maltešku Birkirkaru, pokazali su se Maltežani puno tvrđim orahom nego je to bilo za očekivati i tko zna kako bi Slovenci završili da nije bilo odličnog Brnića.

Prva utakmica se igrala u Mariboru i završila je s 1:1, a upravo Brnić je golom postavio konačan rezultat i spasio svoju momčad velike blamaže.

Sinoć se odigrao uzvrat na Malti, i opet je Birkirkara povela, ali je u 80. minuti majstorskim ubačajem Ivan Brnić asistirao svome suigraču za izjednačenje, dok je za konačnih 1:2 i prolaz Slovenaca zabio Skuka dvije minute prije kraja. U drugom pretkolu Maribor ide na Differdange iz Luksemburga.

Inače, trener Maribora je Damir Krznar, koji je bio na klupi Dinama od ožujka do studenog 2021. godine.

28. travanj 2024 00:46