Strani nogometbilo je dramatično

Show u afričkim kvalifikacijama za SP: Halihodžić po četvrti put izborio Mundijal, izborniku Alžira nakon šokantne završnice pozlilo

Piše Hina, SPORT SD
30. ožujka 2022. - 07:50

Nakon nogometaša Senegala i Gane, odlazak na Svjetsko prvenstvo u Katar krajem ove godine još su iz Afrike izborili Maroko, Tunis i Kamerun.

Najuvjerljivije su do Svjetskog prvenstva došli nogometaši Maroka, reprezentacija koju trenira Vahid Halihodžić. Nakon 1-1 u prvoj utakmici, u gostima, u uzvratu na domaćem terenu u Casablanci Maroko je svladao DR Kongo 4-1.

Na poluvremenu je bilo 2-0 za Maroko golovima Ounahija i Tissoudalija. U nastavku je novim pogotkom Ounahi povećao na 3-0, a potom Hakimi u 69. minuti zabio i za velikih 4-0. Malango je u 77. minuti dao počasni gol za DR Kongo.

Tunis je kao domaćin u Radesu odigrao 0-0 s Malijem, ali i to je bilo dovoljno za prolaz s obzirom da su Tunižani u prvom susretu slavili 1-0.

Šokantna je bila uzvratna utakmica Alžira i Kameruna....

25. travanj 2024 15:24