Strani nogometAfrički Kup nacija

Nigerija i Senegal prvi polufinalisti: dvoboji okončani minimalnim pobjedama favorita i uz mnogo sreće

11. srpnja 2019. - 01:41
2019-07-10T174107Z_625016526_RC1A41B72A40_RTRMADP_3_SOCCER-NATIONS-SEN-BEN.JPG

Nogometaši Nigerije nakon šest godina čekanja ponovno su se plasirali u polufinale Afričkog Kupa nacija, nakon što su u četvrtfinalnoj utakmici odigranoj u Kairu pobijedili reprezentaciju Južnoafričke Republike sa 2-1 (1-0).

Nigerija je povela u 27. minuti pogotkom Chukwuezea. Zungu je izjednačio u 71. minuti, kad su VAR asistenti poništili odluku pomoćnog suca o zaleđu. No, u 89. minuti je južnoafrički vratar krivo procijenio jedan ubačaj, promašio s izlaskom na loptu i dopustio Ekongu da postigne pobjednički pogodak za Nigerijce koji su po 15. put izborili mjesto u polufinalu Afričkog Kupa nacija.

Za mjesto u svom osmom finalu Nigerija će se boriti protiv pobjednika dvoboja Obala Bjelokosti - Alžir, koji je na rasporedu u četvrtak, 11. srpnja, od 18 sati.