Strani nogomettežak udarac

Nesvakidašnja situacija na utakmici Bundeslige, sudac ostao nokautiran, ‘uletio‘ čovjek s tribine

Piše HINA
27. siječnja 2024. - 19:47

Nesvakidašnja scena dogodila se na današnjoj utakmici Bundeslige između Wolfsburga i Kölna, jer je jedan od gledatelja bio angažiran kao četvrti sudac od 14. minute.

U 14. minuti utakmice, prilikom jedne od intervencija, nogometaš Kölna Max Finkgrafe snažno je ispucao loptu koja je pogodila pomoćnog suca Torbena Zivera u glavu. Pomoćnik nije mogao nastaviti utakmicu, jer je bio potpuno omamljen, pa ga je zamijenio četvrti sudac Nicholas Winter.

Kako se utakmica nije mogla nastaviti bez četvrtog suca, službeni spiker dobio je nalog delegata da preko razglasa pošalje poziv kako bi se eventualno među navijačima pronašao kvalificirani sudac. Ulogu četvrtog suca preuzeo je Tobias Krull, 32-godišnjak koji je bio na tribinama, a inače je vratar domaćeg MTV Gifhorna koji se natječe u šestom rangu natjecanja.

On se presvukao u crnu uniformu i stao uz aut liniju, a utakmica između Wolfsburga i Kölna završila je remijem 1-1.