Strani nogometeuropska liga

Nakon dramatičnih 120 minuta, odluka pala s bijele točke: tragičar Ramsey promašio penal za Rangerse i ‘donio‘ trofej Eintrachtu

18. svibnja 2022. - 23:46

Nogometaši Eintrachta iz Frankfurta pobjednici su ovosezonske Europske lige, oni su u finalu u Sevilli boljim izvođenjem 11-eraca svladali Rangers, nakon 120 minuta rezultat je bio 1-1, da bi u raspucavanju Eintracht bio bolji sa 5-4.

Ovim trijumfom Eintracht je izborio nastup u Ligi prvaka sljedeće sezone.

Poveo je Rangers golom Joea Ariba (57), a poravnao je Rafael Borre (69).

U odličnom dekoru stadiona Sanchez-Pizjuan koji je jednom polovicom bio ispunjen plavom bojomnavijača Rangersa, a drugom polovicom bijelom bojom navijača Eintrachta, nogomet prikazan na travnjaku bio je daleko ispod atmosfere na tribinama.

Škotski je sastav u 57. minuti kaznio promašaje njemačkog predstavnika, koji je do tog trenutka imao izglednije prilike za pogodak. Središnji igrač obrane Eintrachta Tuta iz...

19. travanj 2024 03:33