Strani nogometuspjeli pobijediti

Najtvrđa obrana Europe pala tek u jedanaestom kolu: Burgos primio prvi gol i to u četvrtoj minuti sudačke nadoknade

Piše Ivan Renić
17. listopada 2022. - 20:13

Tko ima najjaču obranu u Europi? Odgovor je Burgos! Tko? Riječ je o španjolskom drugoligašu koji je, vjerovali ili ne, primio prvi gol ove sezone i to u 11. kolu! Da stvar bude još luđa, primili su ga u četvrtoj minuti sudačke nadoknade, za 1:1. A da stvar bude još luđa – taj susret su na kraju pobijedili! Zabili su u 103. minuti...

Nekadašnji prvoligaš - za kojega je nastupao Sergije Krešić, a kasnije ih i vodio s klupe – sačuvao je svoju mrežu netaknutom u prvih deset utakmica. Nevjerojatan je to podvig. Kapitulirali su u „kobnom” 11. kolu, no i dalje su neporaženi. Na čelu granitne obrane od 31. minute bio je pričuvni vratar Barrio nakon što je „jedinica” Churripi dobio izravni crveni karton. Ništa to nije značilo Mirandesu jer su domaćini izdržali sve nalete, njih čak 26!...

18. travanj 2024 07:05