Na Wembleyu veliki dvoboji u borbi za FA Cup, Manchester protiv Londona: u polufinalu se sastaju City i Arsenal, te Chelsea i United

28. lipnja 2020. - 21:58

Nakon Manchester Uniteda, Arsenala i Chelsea, plasman u polufinale engleskog nogometnog FA kupa izborio je i branitelj naslova Manchester City koji je u posljednjem četvrtfinalnom ogledu na gostovanju pobijedio Newcastle United sa 2-0.

"Građani" su stigli u vodstvo u 37. minuti golom Kevina de Bruynea, a pobjedu gostiju potvrdio je Raheem Sterling u 68. minuti.

Manchester City će u polufinalu igrati protiv Arsenala, dok se u drugom susretu sastaju Chelsea i Manchester United.

Polufinalni susreti na rasporedu su 18. i 19. srpnja na stadionu Wembley, međutim postoji mogućnost i promjene stadiona, dok je finale 1. kolovoza na Wembleyju.

Chelsea se plasirao u polufinale nakon što je u nedjelju u četvrtfinalu u gostima pobijedio Leicester sa 1-0 pogotkom Rossa Barkleyja u 63. minuti.