Strani nogometliga prvaka

Modrić slavi fenomenalni niz, odlični Rakitić tuguje, United se spasio u zadnjoj sekundi, vrijedna pobjeda Napolija

24. listopada 2023. - 22:54

Nogometaši madridskog Reala ostvarili su u trećem nastupu i treću pobjedu u Ligi prvaka, u gostima su u okviru skupine C svladali portugalsku Bragu 2-1.

Nakon brazilske kombinacije Real je poveo već u 16. minuti. Vinicius Junior je asistirao, a strijelac je bio Rodrygo. Domaći sastav nije bio posebno impresioniran uglednim suparnikom te je igrao hrabro i napadački. Nizale su se šanse na obje strane, no u takvom ritmu opet se zatresla domaća mreža. U 61. minuti opet je asistent bio Vinicius, a strijelac za 2-0 odlični Jude Bellingham.

Upornost i razigranost Brage se isplatila u 63. minuti kada je Alvaro Djalo smanjio na 1-2. Nakon toga se Real povukao i domaćin je svim silama pokušao doći do izjednačenja, ali nije uspio.

Kapetan hrvatske reprezentacije Luka Modrić našao se u udarnoj momčadi Reala, kako je i najavljeno te je odigrao cijelu utakmicu.

U toj skupini C je novu pobjedu upisao Napoli koji je s minimalnih 1-0 slavio kod Union Berlina. Gol odluke dao je Raspadori nakon asistencije Kvarackelie u 65. minuti. Za domaćina nije konkurirao hrvatski reprezentativac Josip Juranović zbog ozljede.

Vodeći Real ima devet bodova, Napoli je na šest, Braga na tri, dok su posljednji Berlinčani i dalje bez bodova.

U skupini B Arsenal je u gostima pobijedio Sevillu 2-1 čime je došao do druge pobjede. Odličan je bio Brazilac Gabriel Jesus koji je prvo na sjajan način započeo kontranapad u nadoknadi prvog dijela kojeg je golom za 1-0 zaključio njegov sunarodnjak Martinelli. Potom je u 53. Gabriel Jesus izveo kratki dribling i potom majstorski pogodio suprotni kut iz vrlo teške situacije za 2-0.

Sevilla je smanjila u 58. minuti kada je iz kornera asistirao hrvatski nogometaš Ivan Rakitić, a glavom je za 1-2 pogodio Nemanja Gudelj. To je bilo sve što su Andalužani uspjeli napraviti čime su ostali na dva boda. Rakitić je odigrao cijeli susret za domaćina.

U drugom susretu Lens i PSV su remizirali 1-1. Vrlo lijepi pogodak zabio je Bakayoko u 54. minuti za vodstvo gostiju iz Eindhovena, ali je deset minuta kasnije izjednačio Wahi. Na vrhu ljestvice skupine B je Arsenal sa šest bodova. Lens ima pet, a po dva Sevilla i PSV.

U skupini A Manchester United je na svom Old Traffordu, uz puno mučenja, pobijedio FC Kopenhagen 1-0. Manchester United je od pete minute mogao biti u minusu, ali ga je spasio okvir vrata nakon udarca Dioga Goncalvesa.

U skoro pa ravnopravnoj igri, jer su Danci znali biti vrlo opasni u napadačkim izletima, domaćin je nekako ugurao loptu u suparničku mrežu u 72. minuti, a glavom je iz blizine pogodio Harry Maguire. Sve je bilo spremno za novi šok u 96. minuti jer je dosuđen jedanaesterac za goste, ali je United spasio vratar Onana koji je odlično obranio udarac Larssona s bijele točke. Upisao je tako Manchester United premijernu pobjedu sezone u Ligi prvaka.

Ranije tijekom utorka u ovoj skupini A je Bayern ostvario novu, treću pobjedu. S 3-1 je pobijedio Galatasaray u Istanbulu premda je turski prvak bio bolja momčad više od sat vremena igre. Domaćin je pao u završnici susreta pa je tako Harry Kane u 73. minuti zabio za 2-1 Bayerna, a samo šest minuta kasnije sve je bilo riješeno. Kane je tada asistirao, a Musiala bio strijelac za 3-1.

Prije toga je Bayern vodio ranim golom Comana, dok je nakon pola sata igre izjednačio Argentinac Mauro Icardi koji je s bijele točke pogodio panenkom.

Prvi Bayern ima devet bodova. Galatasaray ima četiri, Manchester United tri, a danski FC Kopenhagen jedan bod.

Na rub ispadanja već je sada došla Benfica koja je izgubila treću utakmicu u skupini D i ne samo to, već portugalski prvak nije postigao pogodak tijekom 270 minuta. Ovaj put je Real Sociedad kao gost slavio na Luz stadionu s 1-0.

Benfica je u ranoj fazi susreta postigla pogodak, strijelac je bio hrvatski reprezentativac Petar Musa, ali je slavlje domaćina zaustavio VAR i zaleđe. Utakmica je odlučena u 63. minuti kada je jedini strijelac bio Brais Mendez što mu je bio već treći gol ove sezone u Ligi prvaka. Musa je zamijenjen kod Benfice na poluvremenu.

U toj je skupini ranije Inter u Milanu pobijedio austrijskog prvaka Red Bull Salzburg 2-1. Inter je poveo u 19. minuti golom Alexisa Sancheza, dok su gosti izjednačili u 57. minuti. U toj su akciji sudjelovali hrvatski nogometaši Luka Sučić i Roko Šimić, a nakon asistencije Kjaergaarda strijelac za 1-1 je bio Izraelac Gloukh.

Inter je brzo vratio vodstvo, a za tri boda je strijelac u 64. bio turski veznjak Hakan Calhanoglu koji je pogodio s bijele točke. Šimić je za goste igrao do 72. minute, a Sučić cijelu utakmicu.

Na ljestvici su se odvojili Inter i Real Sociedad sa sedam bodova. RB Salzburg ima tri, a Benfica nula.

Pregled rezultata utakmica 3. kola nogometne Lige prvaka u skupinama A, B, C i D: