Strani nogometLIga prvaka

Mbappe i Messi slomili Belgijance, City poražen u Leipzigu, Nijemci idu u Europsku ligu

7. prosinca 2021. - 20:47

Okončano je natjecanje u skupini A Lige prvaka te je riješena jedina nepoznanica u tom okruženju. Treće mjesto i Europsku ligu izborio je Leipzig.

U ogledu posljednjeg 6. kola Leipzig je na domaćem terenu pobijedio Manchester City 2-1. Premda je vodeća momčad Premier liga diktirala ritam igre, pogotovo u drugom poluvremenu, City je igrao prilično sporo i uglavnom nezainteresirano pa su i ti napadi djelovali uglavnom bezazleno po domaćina.

Inače, Leipzig je poveo u 24. minuti golom Szoboszlaija, dok je u drugom dijelu prvu pravu opasnost domaćin pretvorio u gol i 2-0 (Andre Silva). Do kraja je Mahrez smanjio na 1-2, kao što je crveni karton kod gostiju zaradio Walker.

Hrvatski reprezentativac Joško Gvardiol je odigrao cijelu utakmicu za Leipzig koji postaje potencijalni suparnik...

19. travanj 2024 23:05