Strani nogometfrancuska liga

Marseille Igora Tudora razbio Toulouse i novim se bodovima popeo do trećeg mjesta, Rennes bez Majera poražen

29. prosinca 2022. - 23:09

Na iznimno uvjerljiv su način sezonu u francuskoj Ligue 1 nastavili nogometaši Marseillea koji su na domaćem terenu, u utakmici 16. kola, slavili s 6-1 protiv Toulousea.

U prvom poluvremenu je sastav kojeg vodi hrvatski strateg Igor Tudor stekao dva gola prednosti. Prvo je u 13. minuti poentirao Rongier, dok je u 41. nespretan autogol dao Nicolaisen. Glavom  je loptu vraćao svom golmanu, ali ga je pritom prebacio.

U nastavku utakmice prvo je nakon sjajnog driblinga na 3-0 povećao Kolašinac u 51. minuti, dok je u 62. lijepo za 4-0 pogodio Payet. Potom je Van den Boomen pogodio iz jedanaesterca i smanjio na 1-4, ali je u samoj završnici uslijedio novi udar Tudorovih trupa.

U 80. minuti je Under realizirao udarac s bijele točke za 5-1, dok je Nuno Tavares u 82. postavio konačnih 6-1. ...

18. travanj 2024 15:55