Strani nogometpremiership

Manchester City srušio rekord iz 1937. godine: Solskjaer na klupi stigao do devete pobjede iz deset susreta

3. veljače 2019. - 22:17
2019-02-03T172252Z_1915861044_RC16A7F9D5B0_RTRMADP_3_SOCCER-ENGLAND-MCI-ARS.JPG

U derbiju 25. kola engleskog nogometnog prvenstva Manchester City je pobijedio Arsenal sa 3-1, a junak susreta bio je trostruki strijelac Sergio Aguero.

Bila je to četvrta uzastopna ligaška pobjeda 'Građana' protiv 'Topnika' što im je uspjelo prvi put nakon 1937. godine.

City je poveo već u 48. sekundi utakmice golom argentinskog majstora Sergia Aguera. Međutim, kada je Laurent Koscielny izjednačio u 11. minuti, navijači domaćeg sastava odmah su se prisjetili nedavne utakmice protiv Newcastle Uniteda, kada je Aguero, također zabio u prvoj minuti, a City ipak izgubio utakmicu sa 1-2. No, ovoga puta to se nije dogodilo. Aguero je u posljednjim trenucima prvog dijela zabio za 2-1, a u 61. minuti svojim trećim golom na utakmici potvrdio slavlje momčadi Pepea Guardiole.