Strani nogometneutralni teren

Londončani otvorili vrata polufinala: bila je to utakmica u kojoj je Porto dominirao, a Chelsea postizao golove

7. travnja 2021. - 23:02

U prvom susretu četvrtfinala nogometne Lige prvaka Chelsea je u Sevilli pobijedio Porto sa 2-0 načinivši veliki korak prema plasmanu u polufinale.

Golove za "Bluese" u čijem sastavu je Mateo Kovačić igrao do 90. minute, zabili su Mason Mount (32) i Benjamin Chilwell (85).

Uzvratna utakmica je 13. travnja ponovo u Sevilli.

Bila je to utakmica u kojoj je Porto dominirao, a Chelsea postizao golove.

Prvi su zaprijetili domaćini, u 12. minuti pucali su Luis Diaz i Mateus Uribe, međutim nisu bili precizni. U trenucima Portove dominacije, Chelsea je iz svog prvog udarca na utakmici stigao do vodstva, a pogodak je postigao Mount u 32. minuti.

"Blusei" su imali sjajnu priliku u 48. minuti, Mount je asistirao Timu Weneru koji je pucao glavom iznad gola.