Strani nogomet13 bodova više od drugog

Liverpool godinu dana bez poraza u prvenstvu, 'redsi' se lako obračunali sa Sheffieldom

3. siječnja 2020. - 00:12
Liverpool

Nogometaši Liverpoola i dalje jure prema prvom naslovu prvaka nakon 1990. godine, nakon što su u susretu 21. kola Premiershipa na Anfieldu pobijedili Sheffield United sa 2-0.

"Redsi" sada ponovo imaju 13 bodova više od Leicester Cityja, te 14 više od aktualnog prvaka Manchester Cityja. Osim velike bodovne prednosti momčad Jurgena Kloppa ima i utakmicu manje od svojih najbližih konkurenata.

Pobjedu oslabljenom Liverpoolu donijeli su Mohamed Salah golom u 4. minuti, te Sadio Mane pogotkom u 64. minuti. Hrvatski reprezentativac Dejan Lovren nije nastupio za domaćine zbog ozljede.

Zanimljivo, bila je to već šesta utakmica Liverpoola u posljednjih 17 dana, ujedno i slavljenička pobjeda, jer su "Redsi" proslavili godinu dana od posljednjeg ligaškog poraza.