Liga prvaka: Važna pobjeda Fenerbahcea u Švicarskoj, sjajni Džeko trostruki strijelac

Piše hina
23. srpnja 2024. - 23:02

Čak sedam pogodaka postigli su nogometaši švicarskog Lugana i turskog Fenerbahcea u prvom susretu drugog pretkola nogometne Lige prvaka, a gosti iz Istanbula su slavili 4-3.

Igrač utakmice bio je bosansko-hercegovački napadač Edin Džeko, koji se cijelo ljeto spominje kao moguće pojačanje splitskog Hajduka. Džeko je postigao uvodna tri pogotka za Fenerbahce, sastav kojeg od ove sezone vodi legendarni Jose Mourinho.

El Wafi je u četvrtoj minuti doveo Lugano u vodstvo, a Džeko je uzvratio golovima u 45. iz jedanaesterca i 46. minuti. Na 2-2 je izjednačio Bislimi u 64. minuti, a Džeko je strijelac za 3-2 bio u 67. minuti. Do kraja je svaka momčad postigla po pogodak. Za Lugano je strijelac bio Valenzuela u 94., a za goste Kadioglu u 73. minuti.

Vrata Fenerbahcea je branio hrvatski reprezentativni golman Dominik Livaković.

U poljskom Lublinu kijevski Dinamo je dočekao beogradski Partizan te je pobijedio čak 6-2, bez obzira što su gosti poveli. Šest različitih strijelaca uvjetovali su uvjerljivu pobjedu Kijevljana, golove su redom zabijali Šaparenko, Bražko, Karavajev, Kabajev, Popov i Pihalionok. Oba pogotka za Partizan je dao Matheus Saldanha.

Drugo pretkolo već je nakon prve utakmice gotovo sigurno preskočio Ferencvaros koji je u Budimpešti svladao velški New Saints s 5-0. Tri pogotka je postigao Traore.

Tri gola je dao i španjolski nogometaš Jesus Imaz, od 15. do 29. minute, a njegova  je poljska Jagiellonia s 5-0 nadigrala litavski Panavežis u gostima.

Hrvatski vratar Fabijan Buntić je branio za Qarabag koji je uspješno odradio gostovanje kod Lincoln Red Impsa gdje je slavio 2-0. Golove su protiv predstavnika Gibraltara postigli Juninho i Bajramov.

Uzvratne utakmice 2. pretkola Lige prvaka igraju se idućeg utorka i srijede.

Liga prvaka, prve utakmice 2. pretkola:

Bodo Glimt - Rigas 4-0 (Mikkelsen 2, 76, Saltnes 18, Kapskarmo 40)

Panavežis - Jagiellonia 0-4 (Jesus Imaz 15, 28, 29, Hansen 80)

Lincoln Red Imps - Qarabag 0-2 (Juninho 45+2, Bajramov 75)

Apoel Nicosia - Petrocub 1-0 (Marquinhos 38-11m)

Malmoe - KI Klasvik 4-1 (Berg Johnsen 21, 43, Bolin 37, Rieks 85/Frederiksberg 71)

FCSB Bukurešt - Maccabi Tel Aviv 1-1 (Dawa 75/Biton 71)

Ferencvaros - New Saints 5-0 (Traore 14, 21, 53, Zachariassen 24, Marquinhos 62-11m)

Dinamo Kijev - Partizan 6-2 (Šaparenko 40, Bražko 43, Karavajev 45+1, Kabajev 55, Popov 83, Pihalionok 90+2/Matheus Saldanha 22-11m, 66)

St. Coloma - Midtjylland 0-3 (Franculino Dju 12, Diao 28, Simsir 63)

Lugano - Fenerbahce 3-4 (El Wafi 4, Valenzuela 90+4/Džeko 45+1-11, 46, 67, Kadioglu 73)

Shamrock Rovers - Sparta Prag 0-2 (Birmančević 37, Wiesner 64)

Uzvratne se utakmice igraju idućeg utorka i srijede.

07. rujan 2024 17:19