Strani nogometraspad sistema

Katastrofalan nastup Škota u Ligi prvaka: Glasgow Rangersi sinoć su srušili Dinamov neslavni rekord star 10 godina

Piše SPORT SD
2. studenog 2022. - 13:02

Glasgow Rangersi sinoć su izgubili i šestu utakmicu u skupini A Lige prvaka. Na svom Ibroxu su poraženi od Ajaxa sa 1:3 i tako postali najlošija momčad u povijesti Lige prvaka, oduzevši tu ne baš laskavu titulu zagrebačkom Dinamu.

Steven Breghuis već je u četvrtoj minuti doveo Ajax u vodstvo, a Mohammed Kudus je u 29. minuti povećao prednost gostiju. James Tavernier je u 87. minuti iz kaznenog udarca smanjio na 1:2, ali je Francisco Conceicao u 89. minuti zabio za konačnih 3:1.

Rangersi su tako svoj nastup u grupnoj fazi Lige prvaka završili sa svih šest poraza i gol razlikom -20, što je za jedan gol lošije od Dinama koji je u sezoni 2011./12. ispao iz najelitnijeg europskog klupskog natjecanja s također šest poraza, ali gol razlikom -19.

18. travanj 2024 02:39